“Yalnız Değilsiniz“

Yabancı Sağlık Sigortası

Türkiye’de vize süresi bittikten sonra Türkiye’de kalmak  isteyen yabancı uyruklu kişiler,  şartları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmiş sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. Sağlık Sigortasının süresi talep edilen ikamet süresini kapsamalıdır.

Bu sigortanın asgari teminat şartları aşağıdadır:


 • Yatarak Tedavi; Tanı ve tedavinin sigortalının hastanede yatmasını ve gözlem altında bulundurulmasını gerektirdiği durumlardır.
 • Ayakta Tedavi; Tanı ve tedavinin hastanede yatmayı gerektirmediği hallerde yapılan doktor, muayene, ilaç, laboratuvar ve görüntüleme hizmetleri vb. gibi işlemlerdir.

Bu sağlık sigortası Türkiye’deki Türk şirketlerinden alınabilir. Yurtdışından alınan sigorta poliçeleri ikamet işlemleri için kabul edilmez.

Teklif almak veya sigorta siparişi için aşağıdaki formu doldurup email göndermeniz yeterlidir.

KVKK Aydınlatma ve bilgilendirme metnini okudum, onaylıyorum.

Bu bilgiler kimse ile paylaşılmaz ve teklif dışında başka bir amaçla kullanılamaz.

 • 1-Bu sigorta hangi hastalıkları karşılamaz ?

  Sigorta yaptırmadan önceki hastalıklarınızın devamı niteliğinde olan kronik hastalıklar veya sigorta yaptırdığınız zaman mevcut olan hastalıklarınız sigorta teminatı dışındadır. Bunun dışında psikolojik rahatsızlıklar, estetik amaçlı tedaviler vb. hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır. Teminat kapsamı dışındaki hastalıkların tam listenizi acentenizden mutlaka isteyiniz, poliçenizin ilgili sayfasını dikkatli bir şekilde okuyunuz.

 • 2-Bu sigorta hangi hastanelerde geçerlidir ?

  Özel sağlık sigortaları Anlaşmalı hastanelerde kullanılabilir! Anlaşmalı hastaneler sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Sigortacınızdan mutlaka listesini isteyiniz. Ayrıca hastaneye gitmeden nce anlaşmanın devam edip etmediğini telefonla teyid ediniz.

 • 3-Sağlık sigortasını istediğimiz zaman iptal edebilir miyiz ?

  Hayır isteğe bağlı iptal edilemez. Özel sağlık sigortasının iptali için aşağıdaki şartlardan en az bir tanesinin gerçekleşmesi gerekir.
  • Başka bir sağlık sigortasına sahip olmak
  • İkamet izninin iptali
  • Genel sağlık sigortasının olması

 • 4-Sağlık sigortası alırken nelere dikkat etmemiz gerekir ?

  Sigortanızın kapsamını, anlaşmalı hastaneleri hakkında bilgi almanızı ve konunun uzmanı acenteler ile çalışmanızı öneririz.

 • 5-Bekleme süresi ne demektir?

  Sağlık Sigortasında bazı hastalıklarının kapsam altına altına alınması için 2. Yıl sigortasını beklemek ve yenileme sigortası yaptırmanız gerekir. İlk yıl bu hastalıklarla ilgili giderler karşılanmaz. Dolayısıyla sigortal geçireceğiniz ilk yıl bazı hastalıklar için bekleme süresidir.

 • 6- Bekleme süresine tabii hastalıklar nelerdir ?

  ( Bu hastalıklar sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir ! )
  Aşağıda yazılı hastalıklar ve komplikasyonlarının teşhis ve tedavi harcamaları 12 ay boyunca sigorta kapsamı dışındadır.
  1. Her türlü kitle (tümör, lipom, verrü, nevüs, polip, nodül vb.), kist (deri-deri altı, böbrek, vajinal vb.) ile ilgili sağlık harcamaları
  2. Anorektal hastalıklar (hemoroid, fissür, fistül, sfinkterotomi, pilonidal sinüs, perianal abse vb.),
  3. Her türlü fıtık (göbek, kasık, mide, omurga), omurga ve intervertebral disk hastalıkları, eklem rahatsızlıkları (menisküs, bağ lezyonları, omuz, dirsek, ayak bileği, diz, kalça eklemi ve bağ rahatsızlıkları vb.), tünel sendromları,higroma, trigger finger ile ilgili sağlık harcamaları,
  4. Rahim, rahim ağzı, over ve tuba (yumurtalık ve tüpler) hastalıklar, bartolin kisti ve absesi, endometriosis,adhezyolizis, inkontinans, sistorektosel ve kadın üreme organlarının deformasyonu sonucu gerçekleşecek her türlü sağlık harcamaları,
  5. Böbrek, mesane, idrar yolu hastalıkları ve taşları, ESWL, diyaliz ile ilgili sağlık harcamaları, meme ve prostat hastalıkları (TUR dahil),
  6. Sinüzit ve sinüs cerrahisi, bademcik, genizeti, konka hipertrofisi, işitme cerrahisi (timpanoplasti, kulağa tüp takılması, stapedektomi) ve, göz hastalıkları (katarak, glokom, retina hastalıkları vb.),
  7. Tiroid ve paratiroid bezi hastalıkları,
  8. Karaciğer hastalıkları (Hepatit B ve C, siroz vb.), karaciğer biyopsisi, kist hidatik, pankreas ve kaza sonucu hariç dalak hastalıkları, safra kesesi, safra taşları ve safra kanalları rahatsızlıkları, mide ve yemek borusu, ince ve kalın bağırsak hastalıkları, GIS kanamaları, divertiküllere bağlı rahatsızlıklar,
  9. Kalp ve damar sistemi hastalıkları (koroner by-pass, anjio, anjioplasti, anevrizma, kalp kapağı ve kalp pili, varis ) beyin hastalıkları (kanamaları dâhil) ve felç ile ilgili sağlık giderleri,
  10. Her türlü kronik hastalık (hipertansiyon, diabet, KOAH, astım), tüm romatolojik ve otoimmün hastalıklar (multipl skleroz, SLE, romatoid artrit vb.), inflamatuar barsak hastalıkları (ülseratif kolit, crohn), epilepsi, sarkoidoz tanı ve tedavilerine yönelik girişimler, her türlü kanser tedavisi (kemoterapi, radyoterapi ve diğer giderler)
  11.Sigortacı, Sigortalı/Sigorta ettirenin beyanını/belgeleri değerlendirerek poliçe ekine yazmak kaydı ile yukarıda belirtilen bu hastalıklara ait bekleme sürelerini uzatabileceği gibi, bunlar dışındaki hastalıklara da bekleme süresi koyabilir.
  12.Akut hastalıklar dışında fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları, 12 ay boyunca sigorta kapsamı dışındadır.

 • 7- Hamilelik ve Doğum giderleri Sağlık Sigortası tarafından karşılanır mı ?

  Hayır bu giderler yabancı sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

 • 8- İkamet izni için sağlık sigortası hangi yaş grubu için şarttır.

  1-65 yaş arasında olup ikamet izni talep eden yabancılar sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. 1 yaşından küçük, 65 yaşından büyük olan yabancılar için sigorta şart değildir.

Securance Danışmanlık

İletişim Bilgileri